Liturgické oznamy

Plán podujatí

· dnes o 1430 je na fare stretnutie malých lektorov

· dnes poobede o 1500 bude v kostole modlitba sv. ruženca pod vedením Márie Mordelovej

· Komisia pre mládež v Spišskej diecéze pripravila v mesiaci  novembri dve podujatia, na ktoré srdečne pozýva najmä mládež -

o                                            Vystúpenie koncertu GODZONE (gad-zon), ktoré bude v Poprade v Aréne v pondelok 17. novembra 2014 o 1800 hod.

o                                            Druhým podujatím bude putovanie kríža a ikony Svetových dní mládeže, ktorý je na ceste do Krakowa na Svetové stretnutie mládeže v roku 2015. Prichádza k nám po 11 rokoch a odvtedy obišiel celý svet. V našej diecéze bude v stredu 26.novembra v Ružomberku, Spišskej Novej Vsi a v Spišskej Belej a vo štvrtok 27. novembra v Trstenej a Námestove. Program je na plagáte.

· oznamujem členom Farskej hospodárskej rady a členom Farskej pastoračnej rady, že spoločné stretnutie jednej i druhej Rady bude v nedeľu 23.11.2014 poobede o 1700 na fare – teraz po sv. omši prosím členov, aby si v sakristii vyzdvihli pozvánky na toto stretnutie

· tak ako pominulé roky aj tento rok bude prebiehať v našej farnosti pečenie vianočných oblátok pre našich starších ľudí. Srdečne pozývame všetkých farníkov s ochotným srdcom, aby sa zapojili do tejto akcie: buď pečením oblátok doma alebo na fare, poprípade zapožičaním formy. Pečenie oblátok na fare sa uskutoční v dňoch 28. novembra a 29. novembra – čas sa ešte spresní. Kto by chcel akýmkoľvek spôsobom pomôcť, nech dá vedieť zodpovedným osobám: Milade Fidrovej a Lucii Vojtašákovej v priebehu tohto mesiaca. Vopred PBZ.

· od pondelka je možné dať na úmysly svätých omší na budúci rok, ale je to viazané na dve podmienky – teraz sa berú úmysly len do konca apríla a prosím vás, aby ste nosili len jeden úmysel na rodinu, aby mali možnosť všetci (tento jeden úmysel sa ráta na celý rok, nielen prvé štyri mesiace)

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Rabčice

Neprehliadni

Ja som cesta, pravda a život.

Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com

V časti „sviatosti - sv. manželstva“ je rozpis sobášnych náuk na rok 2014

V časti „sv. - krsty“ je rozpis krstov na rok 2014

Víkendová príprava na sv. manželstva

pozri viac

23.11.2014 o 1700 - spoločné stretnutie Farskej hospodárskej rady a Farskej pastoračnej rady farnosti na fare, kde by som prosil o účasť všetkých  členov

Hlavným chrámom našej diecézy je katedrála Sv. Martina v Spišskej Kapitule. Teraz je možné podporiť obnovu jej vitráží hlasovaním na internete. Ak ste ochotní podporiť našu katedrálu, prejdite na uvedený link a dajte svoj hlas. Víťaz dostanie finančnú dotáciu podľa uvedených podmienok na danej stránke.

deň

liturgické slávenie

čas

úmysel